Yao Ming’in Sakatlığı Ciddi

Houston Rockets’ın Çinli pivotu Yao Ming’in ayağındaki kırığın çok yavaş iyileştiği ve ünlü pivotun önümüzdeki sezonun tamamını kaçırma olasılığı olduğu söyleniyor.

Houston Rockets’ın doktoru Dr. Tim Clanton, “Yao’nun sakatlığı ciddi, önümüzdeki sezon oynayamama ihtimali var ve bunun da ötesinde kariyeri tehlike altında olabilir.” dedi.

Geçtiğimiz sezon 77 normal sezon maçına çıkan; ancak 7 Mayıs’ta Los Angeles ile oynanan play-off maçında sakatlanan Yao, kariyeri boyunca ayağından ve bacağından birçok sakatlık yaşadı.

2005-06 yılında önce ayak baş parmağını, ardından da sezonun bitimine 4 maç kala bacağını kıran Yao, 2006-07 yılında sağ bacağını kırıp 32 maç kaçırmış, ertesi yıl ise sol ayağından yaşadığı sakatlık nedeniyle 26 maç kaçırmıştı.

Mayıs ayında geçirdiği sakatlık sonrası konuşan Yao, o günlerde sakatlığının daha öncekiler kadar ciddi olmadığını düşündüğünü söylemişti. Ancak son yapılan ek testler farklı bir sonucu ortaya çıkardı. Önümüzdeki sene 16 milyon dolara oynayacak olan Yao’nun sezonu kaçırma ihtimali Houston Rockets’ı endişelendiriyor. Tracy McGrady’nin de sezonun ilk yarısında sakat oluşu önümüzdeki sezonun Rockets yöneticileri ve taraftarları için bir kabus gibi geçeceğini gösteriyor.

Rockets yönetimi henüz acil eylem planına geçme niyetinde değil ve önceden planladıkları transferlere devam edecekleri belirtiliyor. İlerleyen günler ne gösterir bilinmez.

Bu yazı Basketbol, NBAMag kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir